Kadangi kasdien bendraujame su klientais besirenkančiais čiužinį, pasidalinsime keletu svarbių aspektų susijusių su šiuo pasirinkimu. Šioje skiltyje stengsimės pateikti ne tik informaciją išsirinkusiems mūsų čiužinį, bet ir bendro pobūdžio “įspėjimus” kuriuos įvardyja mūsų klientai konsultacijų metu.
1. Tiksliai pasimatuokite čiužinio dydį: ~5-10 proc. visų čiužinio keitimo atvejų yra dėl klaidingo matmens. Šią situaciją visuomet sprendžiame geranoriškai, tačiau mažiausia kas gali nutikti suklydus dydį – tai nepatogumas ir sugaištas laikas čiužinį keičiant. Blogiausia – pardavėjas gali nepriimti grąžinamo čiužinio, (ypač jeigu perkate iš salono, o ne internetu) arba reikalauti apmokėti transportavimo/keitimo išlaidų (tai tikrai nenutiks, jeigu čiužinį renkatės pas mus, tačiau kadangi pateikiame bendro pobūdžio informaciją šį faktorių paminėti yra svarbu).
2. Įsitikinkite ar galėsite čiužinį išbandyti namuose – labai dažnai itin minkšti čiužiniai sukuria absoliutaus komforto jausmą prigulus ant jų 5 minutėms, tačiau pamiegojus 3-4 naktis didelis stuburo išlinkimas (ypač jeigu turėjote nugaros problemų) gali sukelti nepakeliamą nugaros skausmą. Įvairūs gamintojai turi įvairių apribojimų grąžinimui: prieš pirkdami čiužinį patikrinkite ar grąžinimui/keitimui priimami išpakuoti ir išbandyti čiužiniai, nes tai vienintelis būdas patikrinti ar čiužinys Jums tinka.
3. Apsvarstykite, ar norite kietesnio ar minkštesnio čiužinio. Čiužiniai su kokoso/arklio pluoštu ir MultiPocket branduoliais yra kietesni, bespyruokliai, su Pocket branduoliais ir viskoelastiniais “Memory” paviršiais – minkštesni. Daugelis gamintojų taip pat gali pagaminti čiužinį su minkštesne puse vienam naudotojui ir kietesne kitam (jeigu yra didelis svorių ar poreikių skirtumas).
4. Garantinis terminas – patikrinkite ar garantinis terminas nėra minimalus ir neapsigaukite su perdėtai ilgu garantiniu terminu. Patikrinkite kokiems defektams taikomas garantinis terminas (labai lengva suteikti 20 metų garantiją čiužinio branduoliui, tačiau jeigu užpildas (paviršiaus sluoksnis) išsidėvės po 3-6 metų, tai branduolio garantija tėra tušti žodžiai.
Beje, higienos sumetimais čiužinį rekomenduojama keisti kas 7-9 metus!
5. Nesivadovaukite tik kaina: kritiškai vertinkite pigiausią rinkoje pasiūlymą – itin žemos kainos pasiūlymas beveik garantuotai reiškia menką kokybę (čiužinyje tai gali būti plona arba išvis neįdėta apsauga nuo išsidėvėjimo, prastas, plonas ir visiškai sintetinis užvalkalas, labai žemas poliuretano ar kitų medžiagų tankis, neaiški kilmės šalis ir nesaugios OekoTex standartų neatitinkančios žaliavos). Tuo pačiu – itin didelė kaina dažnai yra tik didelės reklamos, bet ne kokybės rodiklis – juk įsigydami čiužinį apmokate ne tik jo žaliavų kainą – atkreipkite dėmesį į kilmės šalį ir transportavimo į Lietuvą galimą kainą, salonų nuomos, darbuotojų išlaikymo, reklamos kiekio išlaidas – kuo daugiau šių faktorių, tuo mažiau kainoje mokate už žaliavas ir tuo daugiau už įvaizdį.
6. Jeigu perkate čiužinį su lova, patikrinkite ar čiužinys yra vartomas – venkite čiužinių su rėmu, kurie pritvirtinti prie lovos mechanizmo. Čiužinius su rėmu itin sudėtinga pakeisti, o Lietuvoje yra vos keli gamintojai, kurie gamina tokio čiužinius. Čiužinį su rėmu galėsite naudoti tik viena puse ir greičiausiai neapsuksite net galvūgalio su kojūgaliu, todėl jo tarnavimo laikas bus žymiai trumpesnis, užvalkalo pakeitimas yra beveik neįmanomas,o sulūžus grotelėms gali tekti keisti visą čiužinį. Gamindami rėmo tipo čiužinius naudojame tik ilgaamžiškesnes nei vidutinio tarnavimo medžiagas ir tik itin tvirtą rėmo konstrukciją, tačiau jeigu renkatės naują lovą šio varianto geriau nesirinkti, nes keičiant čiužinį tikrai susidursite su nepatogumais.
7. Būtinai vartykite įsigytą čiužinį! Paprastai čiužinio tarnavimo laikas baigiasi, kai po sunkesniojo naudotojo pečiais ir klubais išsidėvi “duobė” – apsukdami galvūgalį su kojūgaliu bei apversdami čiužinį Jūs pakeičiate nuolatinio spaudimo – trynimo zoną, todėl čiužinio tarnavimo laikas ilgėja ne procentais, o net kelis kartus!!!
8. Atkreipkite dėmesį į tarpus tarp grotelių Jūsų lovoje – daugeliui čiužinių (išskyrus senesnius Bonnell tipo) leistini ne daugiau 4-6 cm tarpai tarp lamelių – esant didesniems tarpams čiužinys “lys” į tarpus, atrodys žymiai minkštesnis, deformuosis ir tarnaus žymiai trumpiau, negu turėtų ir galėtų.
Kilo daugiau klausimų? Klauskite čia:
Miegas yra svarbiausia!
Ilgas ir geras miegas yra vaiko emocinės sveikatos pagrindas. Miego trūkumas sukelia dirglumą, padidina streso hormonų, silpnina atmintį ir kenkia gebėjimui mokytis. Nuolatinė miego stoka gali išsivystyti į nerimo sutrikimus ir depresiją.
Vaikai, kurie nuolatos turi galimybę kokybiškai išsimiegoti yra kūrybiškesni, ilgiau išlaiko dėmesį ir geriau atlieka duotas užduotis, jiems lengviau surasti pozityvius sprendimus probleminėse situacijose, lengviau įsimena naują informaciją, išlieka energingesni visą dieną ir net lengviau bendrauja su bendraamžiais.
Fiziniai požymiai, kad vaikui trūksta miego:
- sunkiai atsibunda ryte;
- pažadintas užmiega vėl, todėl reikia žadinti iš naujo;
- nuolatos pastebimas žiovulys ir nuovargis dienos eigoje;
- noras pasyviai leisti laiką, net jeigu tai reiškia atsiskyrimą nuo bendrų veiklų šeimoje ar grupėje;
- susilpnėjęs regėjimas;
- didesnis poreikis saldumynams.
Emociniai ir kognityviai požymiai:
- motyvacijos ir dėmesio trūkumas kasdieninėms užduotims;
- užmaršumas;
- sunkiai įsimena naują informaciją;
- dirglumas, impulsyvumas ir nuotaikų kaita;
Trumpalaikis rutinos pasikeitimas (pvz. atostogos, svečiai ar nakvynė pas draugus) neturi ilgalaikės įtakos gyvenimo kokybei, tačiau nuolatos neišsimiegantis vaikas ilgainiui ima jausti emocinį ir fizinį išsekimą, todėl miego kokybe būtina rūpintis visais įmanomais būdais.
Čiužinys gali arba padėti arba pakenkti kokybiškam vaiko miegui.
Naujagimiai (iki 6 mėn. amžiaus) turi miegoti ant ypatingai laidžių orui čiužinukų, nes taip sumažinama uždusimo įskniaubus rizika (kol mažylis negali pakelti galvytės), todėl jiems tinkamiausios sudėtys su kokoso pluoštu, arklio plaušu, specialiu Labyrinth paviršiumi ar vilna. Paprastai pirmieji čiužinukai gaminami 60×120 cm matmens ir tarnauja iki 2-3 metukų amžiaus.
Kadangi augančio vaiko atramos sistema tik formuojasi, svarbi yra stangri atrama čiužinio branduolyje, kuri prilaiko stuburą tiesioje padėtyje ir neleidžia netinkamo išlinkimo miego metu. Jeigu vaikas negali ar nenori miegoti ant stangraus čiužinuko rekomendacija yra rinktis minkštą miegojimo paviršių (arba antčiužinį) 3-6 cm, o atramą stuburui sukurti gilesniuose sluoksniuose esančio branduolio pagalba – taip nesukuriama apkrova stuburui ir tuo pačiu išsaugoma miego kokybė. Paprastai išaugdami kūdikio lovelę vaikai nepatiria sunkumų priprasti prie naujo stangraus čiužinuko, nes pirmieji čiužinukai yra dar kietesni – kokosiniai arba su kokoso pluoštu sudėtyje.
Pagal higienos normas čiužiniai ikimokyklinio amžiaus vaikams negali būti žemesni negu 7 cm ir atitikti vaiko ūgį. Rekomenduojama, kad čiužinys būtų bent 15-20 cm ilgesnis negu vaiko ūgis.
Dažniausi vaikiškų čiužinių dydžiai yra:
- 80×160 cm – toks čiužinukas yra tinkamas iki pradinės mokyklos ir dažniausiai dalyje pradinių klasių (priklausomai nuo vaiko ūgio);
- 80×180 cm – šio ilgio dažniausiai pakanka vaikinams iki 13-15 metų ir iki pilnamestystės daugumai mergaičių;
- 90×200/190 cm – šis matmuo patogiausias mėgstantiems kartu su vaiku vakare paskaityti pasaką.
Renkantis čiužinį vaikiškai lovai, daugeliu atveju svarbu atkreipti dėmesį ar lovoje nėra apsaugos nuo iškritimo: dažnai apsauga nuo iškritimo padaroma labai žema ir neįmanoma įdėti aukštesnio negu 12 cm čiužinuko. Į vaikiškas loveles su stalčiais papildomam čiužinukui dažniausiai tinka tik iki 10 cm čiužinukai.
Paprastai vaikiški čiužinukai tarnauja žymiai ilgiau nei suaugusiųjų (žinoma, taip yra dėl itin mažo naudotojo svorio), tačiau higienos sumetimais čiužinį rekomenduojama keisti kas 5-7 metus.
Žinoma, suprantame, kad visos erdvės ir poreikiai skiriasi, todėl su meile ir atidumu gaminame visų dydžių, aukščiausius kokybės reikalavimus atitinkančius čiužinukus vaikams. Išsirinkite: https://ciuziniaievive.lt/product-category/vaikiski/
Jeigu renkatės čiužinį, greičiausiai jau pastebėjote turimų medžiagų įvairovę.
Šioje skiltyje pasistengsime apžvelgti naudojamas žaliavas ir palyginti jų savybes tarpusavyje.
Čiužinio užpildas/miegojimo paviršius
- Putų poliuretanas arba porolonas – tai tradicinė itin plačiai naudojama minkštoji medžiaga (ji yra Jūsų sofoje, automobilyje, fotelyje ir pan.). Gali būti tiek itin nekokybiška, tiek ir labai kokybiška – tarnavimo laiką nulemia porolono tankis (15 -18 kg/m3 – itin žemas tankis, 25 kg/m3 – įprastas, dažniausiai naudojamas tankis, 30 kg/m3 – aukštesnis nei vidutinis tankis, 35 kg/m3 – aukštas tankis, tačiau šio tankio poliuretanas yra gana kietas). Daugumoje mūsų gaminamų modelių, su putų poliuretano paviršiumi naudojamas 30 kg/m3 putų poliuretanas – šis poliuretanas yra pakankamai ilgaamžiškas ir komfortiškas tačiau pernelyg nedidina čiužinio kainos. Čiužiniai su putų poliuretano paviršiumi: Avika, Milano, Mukas, Barselona, Lyra vienoje pusėje.
- Elastinis HR putų poliuretanas (dar vadinamas šaltų putų poliuretanu) – ši medžiaga gaminama pagal “atvirų porų” technologiją, todėl yra laidesnė orui lyginant su kitomis putliosiomis medžiagomis. Vizualiai mažai skiriasi nuo paprasto porolono, tačiau įsižiūrėjus matosi didesnis jos korėtumas ir blizgėjimas. Ši medžiaga visais tankiais yra ilgaamžiškesnė už standartinį poliuretana (poroloną), taip pat – gerokai laidesnė orui, todėl miegant ant tokio paviršiaus mažiau prakaituojama, čiužinyje mažiau kaupiasi drėgmė ir šiluma, todėl čiužinys yra higieniškesnis, jame nesusidaro palankios sąlygos veistis namų dulkių erkutėms. Čiužiniai, kuriuose abu paviršiai yra iš elastinio HR putų poliuretano: Aero, Midi, Nica. Čiužiniai, kuriuose viena pusė yra iš elastinio HR putų poliuretano: Madeira, Villa.
- Lateksas – dėl gamyboje naudojamo natūralaus kaučiuko pieno (20 proc.) yra natūraliausia iš minkštųjų medžiagų, pasižymi itin aukštomis komforto savybėmis ir momentiniu prisitaikymu. Labai aukštas tankis 60 kg/m3 reiškia ir itin ilgą tarnavimo laiką, tačiau dėl aukšto tankio ši medžiaga taip pat gana gerai sulaiko šilumą, todėl gaminama su specialiomis ventiliacinėmis angelėmis, taip pat derinama su kokoso pluoštu ir spyruoklėmis, kad oras kuo laisviau judėtų čiužinyje. Čiužiniai su lateksu: Luxure, Hypnos, Eureka, Havana.
- Kokoso pluoštas – plačiai gamyboje naudojama, natūrali medžiaga, kurios pagrindiniai privalumai: laidumas orui ir tvirtumas. Kokoso pluoštas čiužinyje sudaro natūralų, laidų orui intarpą, kuriuo laisvai cirkuliuoja oras, pagerėja čiužinio vidinių sluoksnių ventiliacija ir higiena, miegant ant kokoso mažiau prakaituojama, todėl jis dažnai naudojamas žiema – vasara tipo čiužiniuose. Kokoso pluoštas taip pat suteikia tvirtą, “tiesią” atramą stuburui, todėl storesnis jo sluoksnis daugeliu atveju gelbsti kenčiantiems dėl nugaros problemų.
- Viskozės elastinė medžiaga arba viskoealstas “Memory” – tai viena naujausių NASA sukurtų technologijų, dėl ypatingų komforto savybių plačiai paplitusi čiužinių pramonėje. Esant žemai temperatūrai ši medžiaga yra kieta (todėl jeigu Memory+ čiužinį Jums pristatytų labai šaltą žiemos dieną, jis atrodytų kietas ), kambario temperatūroje “Memory” medžiaga tampa vidutinio minkštumo, o atsigulus – nuo kūno šilumos minkštėja, priima kūno formas ir jas prilaiko. Dėl ypatingų prisitaikymo savybių miegant ant šio paviršiaus reikia rečiau keisti kūno padėtį miego metu, todėl ilgėja nepertraukiamo miego fazės ir gerėja poilsio kokybė. Šios medžiagos tankis 50 kg/m3, todėl tai yra viena kokybiškiausių ir ilgaamžiškiausių čiužinių medžiagų, tačiau ji nėra tinkama žmonėms nemėgstantiems prisitaikančių čiužinių ar itin gausiai prakaituojantiems (prakaitavimo problema dažniausiai išsprendžiama uždedant natūralios vilnos arba medvilnės sluoksnį čiužinio paviršiuje). Čiužiniai gaminami su viskozės elastinės medžiagos sluoksniu: Memory+, Ultra Soft, Villa, Madeira, antčiužinis Memory.
Ši skiltis nuolatos pildoma, bet jeigu nerandate Jums aktualios informacijos, visuomet išsamiai atsakysime Jums el. paštu info@ciuziniaievive.lt arba telefonu 866111188.